Tu zaczyna się
przygoda!

O sklepie harcerskim


 

Watra

 

Sklep harcerski Watra to najdłużej działająca i najlepiej zaopatrzona składnica harcerska w Krakowie. Powstała blisko 20 lat temu, dzięki harcerzom i instruktorom, którzy chcieli zapewnić łatwy dostęp do asortymentu harcerskiego, a także służyć radą i doświadczeniem.

Słowo Watra oznacza ognisko, które zwłaszcza dla harcerzy ma szczególne znaczenie.

 

Harcerstwo 

 

W naszym harcerskim sklepie jest wszystko, co potrzebuje harcerz, harcerka, zuch, zastęp, gromada, drużyna, szczep, hufiec lub chorągiew ZHR, ZHP i innych organizacji.

Oprócz tego, co wyróżnia każdego skauta, czyli kompletne i regulaminowe umundurowanie harcerskie ( w tym bluza harcerska, spódnica i fartuch harcerki, spodnie mundurowe), mamy naturalnie ekwipunek osobisty na biwak czy obóz. Bez menażki, niezbędnika,  finki harcerskiej czy dobrego plecaka i śpiwora na obóz harcerski nie wyruszysz.

Kwatermistrzom oferujemy wyposażenie obozowe, czyli sprzęt obozowy, bez którego nie ma porządnej kwaterki. Dostarczymy wam piły, saperki, namioty dychy, kanadyjki, łóżka polowe, koce wojskowe i inne. Dzięki nim pionierka będzie czystą przyjemnością!

 

Turystyka 

 

Zapraszamy wszystkich ludzi lasu, pasjonatów wędrówek, włóczęgi, górskich szlaków i spływów kajakowych. Znajdziecie u nas wszystko. Od ciepłego śpiwora, dobrego plecaka, worka wodoszczelnego, karimaty po krzesiwo czy ogrzewacz do rąk. Nawet skarpetki mamy fajne!

 

Militaria i survival 

 

Mamy szeroki wybór artykułów dla pasjonatów militariów, survivalu, czy jego bardziej ekstremalnej wersji bushcraftu. W ofercie znajdziecie noże, scyzoryki, multitoole, krzesiwa, środki na komary i kleszcze, a także odzież, żywność liofilizowaną, i wiele innych przydatnych na wyprawę produktów.

 

Klasy mundurowe 

 

Uczniowie klas o profilu wojskowym, bezpieczeństwa publicznego czy policyjnym znajdą u nas kompletne umundurowanie i ekwipunek osobisty. Przygotowaliśmy specjalną ofertę na bluzy, spodnie taktyczne, obuwie taktyczne typu desant, berety z orłem kadeckim, plakietki, naszywki czy flagi RP na rzep, zgodne z regulaminem mundurowym szkół. Współpracujemy ze klasami wojskowymi szkół w Krakowie i nie tylko.

 

Artykuły patriotyczne 

 

Organizacje samorządowe, instytucje, szkoły mogą zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne artykuły, takie jak godło Polski, flaga RP, czy akcesoria sztandarowe. Mamy duży wybór opasek, przypinek, znaczków.

 

Watra to skarbnica dla wszystkich pasjonatów przygód! 

 

Jesteśmy partnerami  Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, Federacji Skautingu Europejskiego, Szkółki Harcerskiej i innych harcerskich organizacji.

 

Zapraszamy:

Sklep Harcerski Watra

Kraków, ul. Grzegórzecka  45

31-532 Kraków

 

 

numer konta bankowego

53 1240 2294 1111 0000 3723 7404

Godziny otwarcia sklepu stacjonarnego w krakowie

Poniedziałek: 11:00 - 18:00 | Wtorek: 11:00 - 20:00 | Środa - Piątek: 11:00 - 18:00 | Sobota: 10:00 - 14:00

zaloguj się

Sklep wojskowy